Close

28.8.2018

Arabové se strašně přetvařují !!!

Musím se s Vámi podělit o zážitek, kterému jsem byl teď týden vystaven. Byl jsem pracovně v Kuvajtu a řeknu Vám! Ti Arabové se strašně přetvařují.

Všichni máme o Arábii jasno, že. Jel jsem tam s tím, že všechno vím, všechno jsem četl a nic mě nemůže překvapit.

A ono ejhle! Překvapilo!

Představte si to. Nepotkal jsem ani jednoho teroristu. Dobře. Skrývají se, řekl jsem si. Tak si aspoň pořádně nakrmím moje hate ego tím, že si budu dělat fotky těch hrůz, které se tam dělají, krmit tím Facebook a budu slavnej. Možná dostanu i podpisovou kartu od Ortelu, že… A víte co? Zase nic! To už jsem začínal být dost frustrovaný, ale nevzdával jsem se. “Něco najdu” říkal jsem si.

A pak jsem se konečně dočkal! Tři malí asi 12ti letí arabští kluci si hráli s pistolkama! HE!!! To je strašný co? Jak ti rodiče navádí děti k terorismu. Dokážete si to představit??? 12ti letí kluci mají dětské pistolky v ruce! NEPŘÍPUSTNÉ, je takhle vychovávat k terorismu.

Natěšený jsem hledal dál, ale kromě moře, které si občas pletou s odpaďákem, jsem už nic dalšího nenašel. Jsem smutný. Ti Arabové se tak přetvařují!!!

ALE TEĎ VÁŽNĚ. Kuvajt je úžasná země, kde na jedné ulici potkáte lidi snad všech blízkovýchodních i Asijských národností. Jen těch Evropanů tam moc nemají a já doufám, že ještě nějakou dobu mít nebudou.

Takovou koncentraci podpory, ohleduplnosti, pokory, ochoty, přízně, otevřenosti jsem na jednom místě už dlouho neviděl.

Nemyslete si, že Arabové jsou něco míň, něco špatného, nebo něco co mezi nás nepatří. Zanedlouho za mnou přijede přítel se Syrským pasem. A strašně bych si přál, aby odjížděl tak nadšen, jako jsme byli my. Ale mohu mu to splnit? Nemusím se bát, že ho okradou, nebo napadnou lidí zlití jak duhy? Můžu se spolehnout na to, že mu někdo na ulici pomůže najít cestu? Že se na něj budou ostatní usmívat? Zdravit ho? Že se k němu nebudou otáčet zády, nebo se na něj dívat skrz prsty?

Nejsem si jistý.

Na mentalitě lidí z blízkého východu se máme mnohé co naučit. Jejich soudržnost s rodinou, láska k bližním a ochota pomáhat komukoliv je dojemná a krásná.

Už teď se těším na další krásné zážitky, které mě v Arábii čekají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *